Kościół pw. św. Stanisława B.M.
Siostry i Bracia w Chrystusie!
Najważniejszymi świętami dla nas chrześcijan są święta Wielkanocne. Przez kilka wielkopostnych tygodni przygotowywaliśmy się duchowo do właściwego ich przeżycia. Nikt nie przypuszczał, że nasze plany, zamierzenia, projekty pokrzyżuje w tak dramatyczny sposób, szalejąca po dzień dzisiejszy epidemia koronawirusa. Nagle całe nasze życie zostało przestawione na „inne tory” – także w wymiarze religijnym, kościelnym… I mimo, że formy świętowania, przybiorą z konieczności inny kształt, to istota tych Dni pozostaje ta sama – Jezus prawdziwie umiera i prawdziwie zmartwychwstaje! Niech więc w naszych sercach zagości pokój, nadzieja, coraz silniejsza wiara – a zwycięski Chrystus niech nam wszystkim błogosławi i obdarza jak najlepszym zdrowiem duszy i ciała. Jesteśmy z Wami i dla Was, pamiętamy o Was i za Was się modlimy… Radosnych i owocnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego, z serca życzymy i pozdrawiamy:
W A S I D U S Z P A S T E R Z E
Czytanie I: Dz 10, 34a-37-43
Psalm 118: W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy
Czytanie II: Kol 3, 1-4
Ewangelia: J 20, 1-9
Z Ewangelii według św. Jana:
Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra i do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono. Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli oni obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka. Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą na jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.
Chrystus umarł i zmartwychwstał, raz na zawsze i dla wszystkich, lecz moc zmartwychwstania, to przejście z niewoli zła do wolności dobra musi dokonywać się zawsze, w konkretnych przestrzeniach naszego istnienia, w naszym codziennym życiu. Jak wiele pustyń także i dziś musi przejść człowiek! Zwłaszcza tę pustynię, która jest w jego wnętrzu, kiedy brakuje miłości do Boga i bliźniego, gdy nie ma świadomości, że jesteśmy opiekunami tego wszystkiego, czym Stwórca nas obdarzył i co nam daje. Ale Boże miłosierdzie może sprawić, aby zakwitła nawet najbardziej jałowa ziemia, może przywrócić życie wysuszonym kościom (por. Ez 37, 1-14).
papież Franciszek (2013 r.)
+ L I T U R G I A T Y G O D N I A +
– poniedziałek, 13.04. | Dz 2, 14.22-32; Ps 16; Mt 28, 8-15 |
– wtorek, 14.04. | Dz 2, 36-41; Ps 33; J 20, 11-18 |
– środa, 15.04. | Dz 3, 1-10; Ps 105; Łk 24, 13-35 |
– czwartek, 16.04. | Dz 3, 11-26; Ps 8; Łk 24, 35-48 |
– piątek, 17.04. | Dz 4, 1-12; Ps 118; J 21, 1-14 |
– sobota, 18.04. | Dz 4, 13-21; Ps 118; Mk 16, 9-15 |
= O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E =
■ Przeżywamy najważniejszą niedzielę w roku – uroczystość Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa.
■ Zachęcamy do oglądania (poprzez Facebook) transmisji „na żywo” z naszego kościoła (należy wpisać: Kościół św. Stanisława Rzym).
O K T A W A W I E L K I E J N O C Y :
-Niedziela Zmartwychwstania: Msze św. o godz. 10.00 i 18.00;
Nieszpory o godz. 17.30
-Poniedziałek Wielkanocny: Msze św. o godz. 10.00 i 18.30; adoracja i modlitwa różańcowa o godz.18.00
-od wtorku do soboty: adoracja i modlitwa różańcowa o godz. 18.00; Msza św. o godz. 18.30
-II Niedziela Wielkanocna: Msze św. o godz. 10.00 i 18.00.;
(święto Bożego Miłosierdzia) nabożeństwo Drogi Światła o godz. 21.00
■ Przypominamy, iż w najbliższy piątek, ze względu na Oktawę Wielkiej Nocy, nie obowiązują piątkowe przepisy pokutne.
■ Kancelaria Parafialna jak i Biuro Informacji Pielgrzymów pozostają nieczynne. W sprawach pilnych można się kontaktować telefonicznie lub drogą mailową. Duszpasterze są do dyspozycji wiernych!
■ Osoby, które w związku z obecną sytuacją znalazły się w trudnym położeniu ekonomicznym, mogą skorzystać z pomocy oferowanej przez władze Rzymu. https://www.comune.roma.it/web/it/bando-concorso.page?contentId=BEC560368
■ Intencje mszalne, które zostały przyjęte, zostaną odprawione w ustalonych terminach.